У Раді збирають підписи на захист імпортерів зрідженого газу, постраждалих від дій СБУ, МЕРТ і митниці

23.02.2017

Народні депутати України збирають підписи на захист компаній-імпортерів зрідженого газу, постраждалих від дій правоохоронних органів України, спрямованих на блокування імпорту ЗВГ. Звернення буде направлено Президенту України Петру Порошенко.

 

Про це кореспонденту Нафторинку повідомив народний депутат України Юрій Бублик.

 

У документі зазначено, що від дій правоохоронних органів постраждали 16 компаній. Загальний обсяг заблокованого ресурсу становить 5000 тон (161 вагоно-цистерна). Щомісячний збиток компаній становить - 7,7 млн ​​грн, загальний - 23,1 млн. Втрати для бюджету становлять - 25 млн грн.

 

Депутати підкреслюють, що дії МЕРТ, ДФС і СБУ можуть привести до зникнення тисяч робочих місць, і завдано удар по інвестиційному іміджу України.

 

На даний момент підписи поставили нардепи Заліщук С.П, Лещенко С.А., Бублик Ю.В, Дерев'янко Ю.Б., Мушак А.П. Збір підписів триває.

 

Нагадаємо, 8 лютого ПАТ «Укрзалізниця» за рекомендацією СБУ продовжила простий для 161 цистерни зі зрідженим газом на території України, які вже заблоковані близько 2 місяців.

 

У свою чергу, СБУ також є ініціатором санкцій проти найбільших українських імпортерів нафтопродуктів і їх нерезидентів, які були накладені Мінекономрозвитком 6 лютого 2017 року.

 

Імпортери відзначають, що після широкого розголосу частина палива дозволили растамождіть і відправити в місце зберігання, проте основні обсяги все ще залишаються заблокованими.

 

Відзначимо, що на заблокованих трейдерів припадає близько 35% імпорту скрапленого газу в Україну. За даними консалтингової компанії UPECO в 2016 році кожен третій літр проданого палива на українській АЗС доводиться на скраплений газ.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини