У РФ блокують поставки ДП для нібито «недопущення його використання для потреб ЗСУ»

14.03.2017

Поставки дизельного палива в Україні вирішуються для цивільного застосування на основі комплексного аналізу ризиків, пов'язаних з його можливим придбанням в інтересах українських силових структур, повідомили «Інтерфаксу» у Федеральній службі з технічного та експортного контролю (ФСТЕК).

 

«Інформація про нібито прийняте ФСТЕК Росії рішення припинити оформлення трубопровідних поставок дизельного палива на Україну не відповідає дійсності», - заявили в службі.

 

«З урахуванням проведеної київськими властями політики щодо південно-східних районів Донбасу регулювання таких поставок здійснюється ФСТЕК Росії в рамках Федерального закону « Про експортний контроль» з метою недопущення їх використання для потреб збройних сил і воєнізованих формувань", - пояснили в російському відомстві.

 

Раніше джерела в галузі повідомили «Інтерфаксу», що трубопровідні поставки російського дизельного палива в Україну припинені вже протягом місяця в зв'язку з тим, що ФСТЕК не провадить оформлення необхідних документів.

 

Тим часом, в прес-службі міністерства енергетики РФ агентству заявили, що «у Російській Федерації відсутні міжурядові угоди щодо поставок нафтопродуктів в Угорщину і Україну, поставки дизельного палива в зазначених напрямках здійснюються господарюючими суб'єктами виходячи з економічної доцільності, відповідно говорити про припинення поставок Російською Федерацією некоректно».  У той же час у відомстві додали, що за даними ПАТ «Транснефть», поставки були припинені 8 лютого 2017 року "в зв'язку з переукладанням контрактів на експорт нафтопродуктів".

 

За інформацією прес-служби Міненерго, нафтопродукти, призначені для поставки в напрямку України, в даний час перерозподіляються по інших напрямках, зокрема, в Приморськ і Новоросійськ.

 

Радник президента «Транснефті», прес-секретар Ігор Дьомін повідомив «Інтерфаксу», що  «Транснефть» здійснює транспортування нафтопродуктів по заявкам власників ресурсу, після оформлення відповідних документів на експорт. «В лютому місяці цього року були заявки від нафтових компаній з експорту дизельного палива в напрямку України. У поточному місяці оформлених експортних партій ще не було», - уточнив він.

 

У прес-службі НК «Роснефть», яка здійснює поставки в зазначеному напрямку, повідомили, що «нафтопродукти «Роснефти» поставляються на Україну і в Угорщину відповідно до домовленостей з партнером компанії». «Контрактом передбачена можливість зміни обсягів поставок в залежності від запиту контрагента і ефективності їх реалізації для «Роснефти», - підкреслили в компанії.

 

На початок вересня минулого року Росія вже припиняла поставки дизпалива в Україні по трубі, так як «Транснефть» отримала припис Центральної енергетичної митниці (ЦЕМ) з повідомленням про анулювання ФСТЕК Росії висновків, виданих російським учасникам зовнішньоекономічної діяльності на поставку нафтопродуктів. У середині місяця після отримання монополією оформленої належним чином митної декларації з ЦЕМ для транспортування дизельного палива в напрямку України поставки були відновлені. У вересні плановий обсяг поставок в Україну повинен був скласти 156 тис. тон.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини