У РФ засумнівалися в доцільності продовження пакту про скорочення видобутку нафти

12.04.2017

Росія вперше висловила невдоволення і розчарування проміжними підсумками угоди з ОПЕК щодо скорочення видобутку: зростання цін на нафту виявився не таким великим, як розраховувала Москва. Офіційних висновків і рішень поки немає, проте в прогнозах Мінекономіки угода відсутня після 1 липня.

 

Дилема для російського уряду полягає в тому, що зростання видобутку в США і плани російських компаній по її збільшенню роблять продовження угоди неактуальним. Однак вихід Росії з угоди з ОПЕК, швидше за все, призведе до різкого падіння цін на «чорне золото», передає «Комерсант».

 

За словами російського віце-прем'єра Аркадія Дворковича, влади РФ розраховували на зростання ціни на нафту до $ 55-60 / бар.  aле, як заявив чиновник, в будь-якому випадку рішення про приєднання до ініціативи ОПЕК щодо скорочення видобутку нафти було правильним, оскільки ціни стабілізувалися на більш високому рівні, ніж до операції.

 

Це перше критичне висловлювання російських чиновників про домовленості з ОПЕК.

 

Спочатку передбачалося, що скорочення видобутку має тривати, поки рівень комерційних запасів нафти в світі не знизиться до середніх значень за п'ять років. Запаси скорочуються, але до досягнення мети ще далеко - виробники сланцевої нафти в США збільшують видобуток швидше, ніж очікувалося. За оцінками Управління енергетичної інформації (EIA), за січень-березень видобуток в США зросла на 253 тис. бар. / добу, досягнувши показників початку приблизно 9,2 млн б / д. При цьому число бурових і обсяг капвкладень в секторі ростуть.

 

Інші побоювання пов'язано з тим, що у російських нафтовиків були плани зростання видобутку в 2017 році, які через угоди зрушені на друге півріччя.

 

У більшості прогнозів аналітиків по Росії (в країнах ЄС, в російських банках, в МВФ і Світовому банку) моделі зростання ВВП і платіжного балансу до сих пір припускають, що угода буде діяти протягом усього 2017 року. Однак офіційна позиція Москви, виражена в прогнозах, прямо протилежна.

 

Але є й інша точка зору - що вихід Росії з угоди в липні несе великі ризики, означатиме розпад консенсусу всередині ОПЕК, повернення до цінової війни і боротьби за частку ринку.

 

Офіційна позиція Міненерго РФ полягає в тому, що потрібно дочекатися травня і прийняти рішення, виходячи з динаміки запасів, видобутку в США і рівня цін.

 

Як повідомляв OilNews, однозначної позиції щодо продовження угоди про скорочення видобутку нафти у Росії немає, заявив журналістам прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков в середині березня.

 

У листі компанії «Роснефть», адресованому агентству Reuters, наголошується, що зростання видобутку нафти в США може перешкодити ОПЕК і країнам, що не входять в організацію, пролонгувати пакт про скорочення видобутку і стати каталізатором нової цінової війни.

 

Спільний комітет міністрів країн-учасниць ОПЕК які не входять в картель держав на засіданні від 26 березня в Кувейті рекомендував пролонгувати договір про скорочення видобутку нафти ще на шість місяців.

За матеріалами:oilnews

Всі новини