У вересні імпорт LPG в Україну встановив новий рекорд -127,6 тис. тон - UPECO

06.10.2017

У вересні 2017 року Україну було імпортовано рекордну кількість зрідженого газу.

 

За даними консалтингової компанії UPECO поставки LPG з-за кордону склали близько 127,6 тис. тон, що на 8,3% більше ніж у вересні 2016 року, який також був одним з найбільш насичених місяців з імпорту ЗВГ.

 

Відзначимо, що за вказаний період відвантаження LPG з-за кордону обігнали імпорт бензину в Україну, який склав близько 107 тис. тон.

 

За видами доставки газу 70% припадає на ж / д транспорт, 22% - на автомобільний і 8% - на танкерні поставки.

 

Як і в попередні місяці головним постачальником LPG в Україну є Росія. На LPG російського походження ( «Роснефть», «Сургутнефтегаз», «Газпром», «Лукойл» і ін.) включаючи прямий експорт, а також реекспорт через Білорусь, Польщу, Румунію, країни Балтії та ін., сумарно припало близько 59% обсягів .

 

Експорт зрідженого газу «Роснефти», яка в Україні відвантажує газ, маючи дозвіл Федеральної служби технічного і експортного контролю, склав 35,8 тис. тон. Всі зазначені обсяги (близько 30,2% загального імпорту) пройшли через групу компаній Proton Energy.

 

У свою чергу, імпорт LPG з безпосередньо білоруських заводів: Речицького ГПЗ і Мозирського був на рівні близько 26 тис. тон (+3 тис. тон до серпня 2017 року).

 

Також у вересні на український ринок було імпортовано близько 3 тис. тон литовського LPG, виробленого на Мажейкяйському НПЗ (Orlen). Крім того, в Україну морем надходили партії пропан-бутану алжирського походження, а також газ з турецьких LPG-терміналів.

 

Головними імпортерами скрапленого газу у вересні стали: «Надія» - 16,4 тис. тон, «Глуск Україна» -10,4 тис. тон, «БРСМ-Нафта» - 10,4 тис. тон, «Авантаж 7» - 8 , 7 тис. тон і WOG - 7,1 тис. тон.

 

Учасники ринку вважають, що однією з причин рекордних поставок стала вивантаження раніше законтрактованих обсягів LPG, які трейдери очікували ще з літа. «У вересні ми отримували реекспортний газ з Білорусі, який був законтрактований нами ще в першій половині липня», - зазначив один з газовиків.

 

Імпортери відзначають, хоча імпорт зрідженого газу у вересні і встановив новий рекорд, значного профіциту ресурсу в Україні не спостерігається. «Через сухість липня і серпня, великого перенасичення не відчувається, хоча у всіх поки є в наявності ресурс. Так частина LPG заповнила запаси на ДПС, адже в кінці серпні-початку вересня всі працювали з коліс », - додав один з трейдерів.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини