У Сінгапурі затримано директора торговельної групи Gunvor, заснованої другом Путіна

03.06.2016

Китайська влада затримали одного зі співробітників торговельної групи Gunvor, ведеться розслідування за підозрою в контрабанді і ухиленні від сплати податків при торгівлі нафтопродуктами, повідомляє RNS з посиланням на South China Morning Post. Джерела стверджують, що затриманий Ін Дикун, глава офісу Gunvor в Сінгапурі.

 

За даними видання, в травні в одному з портів був затриманий танкер «Дружба» під прапором Гонконгу. Факт затримання судна підтвердили в митниці Гуаньчжоу, уточнивши, що заходи прийняті в рамках розслідування можливого ухилення від сплати імпортних мит, яке в Китаї класифікується за статтею «контрабанда». Мита в Китаї платять компанії-імпортери. Агентом по угоді з Gunvor виступала China Base Ningbo Group. Кінцевим покупцем - компанія Twinace Oil.

 

У Gunvor підтвердили затримання одного зі своїх співробітників, але не назвали імені та посади.

 

«Сама компанія не має відношення до розслідування, яке ведеться», - повідомили в Gunvor. За словами представника торговельної групи, корпоративний аудит діяльності затриманого в Китаї співробітника не виявив порушень.

 

Торговельна група Gunvor належить Торнбьорну Торнквістом і колективу менеджерів компанії. Два роки тому Торнквист викупив пакет акцій Gunvor у свого партнера по трейдінгу- власника Volga Group Геннадія Тимченко.

 

Довідка OilNews

 

Gunvor (Швейцарія) - один з найбільших світових нафтових трейдерів. За даними The Financial Times, на російську нафту припадає 13% його обороту.

 

Раніше швейцарська компанія була основним продавцем російської нафти Urals (експортувала близько 30% сировини), купуючи її у «Сургутнефтегаза» (дочка «Роснефти»), «Роснефти», ТНК-ВР (поглинена компанією «Роснефть») і «Газпром нафти». Нагадаємо, що компанією «Роснефть» керує Ігор Сечин - соратник Володимира Путіна.

 

У російських і зарубіжних ЗМІ успіхи групи Gunvor пов'язували з дружніми відносинами її засновника Геннадія Тимченко і президента Путіна. Сам бізнесмен спростовував підтримку владою бізнесу компанії і пояснював її позиції «кращими цінами» і «агресивною політикою».

 

Два роки тому Торнбьорн Торнквист викупив у Тимченко пакет акцій Gunvor. Тепер формально швейцарська торговельна група належить Торнквістом і колективу менеджерів компанії.

За матеріалами:oilnews

Всі новини