У Словенії власникам АЗС дозволили самостійно встановлювати ціни на паливо

11.11.2016

У Словенії власникам АЗС дозволили самостійно встановлювати ціни на паливо. Нововведення торкнулися в першу чергу тих АЗС, які розташовані на швидкісних автомагістралях загальноєвропейських транспортних коридорів.

 

«Прийняте урядом рішення є новим кроком на шляху до лібералізації цін на паливо», - заявив міністр економічного розвитку Словенії Здравко Почівалшек.

 

За його словами, зниження рівня державного контролю за цінами на нафтопродукти в довгостроковій перспективі сприятиме посиленню конкуренції, що позитивно відіб'ється на споживачах.

 

Однак, на автозаправках, що знаходяться в населених пунктах і поблизу автомобільних доріг, ціноутворення залишилося під державним контролем.

 

"У разі завищеної ціни на паливо водії завжди зможуть виїхати з автомагістралі і заправитися на звичайній міській АЗС", - цитує міністра ТАСС.

 

Щоб уникнути явного зловживання цінами на енергоресурси паливними компаніями правітельствоопределіло максимальний розмір маржі в розмірі 9 євроцентів за один літр бензину А-95 і 8 євроцентів за один літр дизельного палива.

 

На даний момент в Словенії вартість одного літра неетильованого бензину А-95 і дизельного палива становлять € 1,23 і € 1,14.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини