У США тисячі свердловин залишаються до кінця не освоєні

29.03.2017

Обсяги видобутку нафти і сланцю в США досягли максимальних показників за останні 18 місяців, проте значна кількість свердловин залишаються не освоєними. Це ознака того, що обсяги видобутку нафти не залежать безпосередньо від ступеня активності компаній з буріння свердловин. Зростання видобутку нафти і сланцю в США порушує плани найвпливовішого експортера нафти - Саудівської Аравії і спричиняє зниження цін на нафту до мінімальних значень за останні чотири місяці.

 

Крім того, зростання обсягів видобутку нафти і сланцю в США ускладнює діяльність країн ОПЕК щодо зниження обсягів світових запасів нафти і збільшення ціни на нафту.

 

Інвестори вважають, що кількість бурових установок, розташованих, є ключовим показником для визначення обсягів видобутку нафти. Однак, зростаюче число бурових установок в США і збільшення активності компаній з буріння в Permian Basin і West Texas саме по собі не означає збільшення обсягів видобутку нафти.

 

В період низьких цін на нафту в 2014-2016 роках, освоєння багатьох свердловин залишалося незавершеним. Компанії звільняли працівників і йшли з родовищ. Коли ціни знову зросли, передбачалося, що, перш ніж освоювати нові свердловини, компанії будуть використовувати старі. Проте, кількість неосвоєних свердловин тільки зросла. В регіоні Permian в лютому 2013 року числилися 1,764 неосвоєні свердловини. У лютому були пробурені ще 395 свердловин, але освоєні з них - лише 300. Несподіване зростання числа неосвоєних свердловин свідчить про те, що інвесторам, трейдерам і гравцям на ринку нафти слід переглянути свою думку щодо наслідків збільшення числа бурових установок в США.

 

За словами Брюса Баллока, директора Maguire Energy Institute, слід звертати увагу на співвідношення пробурених і освоєних свердловин, а не на їх кількість.

 

Між бурінням свердловини і повним завершенням роботи на ній зазвичай проходить кілька місяців. Так що в певній мірі зростання числа неосвоєних свердловин обумовлений підвищеною активністю нафтовидобувних компаній з буріння.

 

За умовами деяких договорів оренди, компанії повинні добувати мінімальну кількість нафти. Тому часто нафтовидобувні компанії спустошують одну свердловину, а решта залишають неістощенними. Це дозволяє їм дотримати умови укладеного договору і пізніше знову почати качати нафту з неістощенних свердловин.

 

Вартість землі в Permian злетіла внаслідок повернення цін на нафту до показника $ 50 за барель, так що деяким нафтовидобувних компаній ніяк не вдається дотримуватися умов укладених ними договорів.

 

За словами адвоката Майкла Штольца, який представляє інтереси енергетичних компаній в Техасі: «Коли ціни впали, багато договорів були під загрозою зриву, так що нам довелося пробурити нові свердловини, щоб виконати умови договорів».

 

Джо Денсі, юрист, який спеціалізується на нафтогазовій промисловості, повідомив, що сьогодні договір оренди землі коштує в п'ять разів дорожче, ніж кілька років тому. Вартість робіт з буріння також зростає.

 

Дроблення породи в порівнянні з бурінням дорожче і більш затратно по часу. Близько 70 відсотків грошових витрат на освоєння свердловини доводиться на дроблення, і 30 відсотків - на буріння.

 

Велика кількість неосвоєних свердловин ускладнює плани ОПЕК по стабілізації ринків, оскільки видобуток нафти на цих свердловинах може початися відразу ж, як тільки підніметься ціна на нафту.

За матеріалами:oilstat

Всі новини