У УАЗГ обговорили розробку і прийняття техрегламенту на LPG, а також ДСТУ EN589

16.01.2018

15 сiчня «Українська асоціація скрапленого газу» (УАЗГ) провела круглий стіл, присвячений розробці і прийняттю Технічного регламенту щодо вимог до зниженим газам, а також переходу на новий стандарт якості ДСТУ EN 589.

 

Про це повідомив кореспондент Нафторинку, який відвідав збори.

 

У засіданні взяли участь представники компаній: «Надія», «Автотранс», WOG, «Пропан-Сервіс», «Західекотоп», «УкрАвтономГаз», «БРСМ-Нафта», «Газтрон», «Палтех», «Укрнафта», « Укргазвидобування »,« Полтавська газонафтова компанія »та ін. Також на круглий стіл були запрошені експерти «Нафтогазовій асоціації України».

 

Під час круглого столу виконавчий директор УАЗГ Олег Широков презентував пропозиції щодо структури Технічного регламенту. Крім того, було заслухано проекти техрегламенту, які подавалися на розгляд членами УАЗГ.

 

Майже всі учасники заходу висловилися щодо проблемних питань на ринку.

 

Присутні затвердили структуру техрегламенту. Оскільки на сьогоднішній момент не всі імпортери і виробники зможуть постачати на ринок газ, відповідний EN 589, більшість учасників висловилися, що крайнім терміном повного переходу на нові стандарти повинен стати 2020 рік. Зазначений перехід повинен бути чітко зафіксовано в Технічному регламенті.

 

На засіданні визначилися, що в новому регламенті на LPG слід вказувати якісні характеристики як ПБА (ДСТУ EN 589 до: 2017), так і СПБТ (ДСТУ 4040: 2001), щоб формалізувати невідповідності, які можуть виникнути в майбутньому. Також учасники обговорили можливість градації характеристик зріджених газів, відповідну стандартам Євро-3, Євро-4, Євро-5, яка б була відображена в регламенті.

 

Присутні зійшлися на думці, що найбільш проблемними моментами в якості LPG на сьогоднішній день є вміст сірки і рідкий залишок. Крім того, розглядалися і інші фізико-технічні характеристики зріджених газів.

 

За результатами наради було вирішено, що до 1 лютого 2018 року, кожна зацікавлена ​​компанія повинна підготувати і направити в УАЗГ свої пропозиції щодо норм нового Технічного регламенту.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини