У УАСГ обговорили вступ в силу нових стандартів якості автогазу EN 589

22.12.2017

20 грудня Українська асоціація скрапленого газу провела нараду експертів ринку LPG з проблем якості LPG і вступ в силу нового ДСТУ.

 

У засіданні взяли участь експерти з компаній WOG, «Надія», «Автотранс», представники УАСГ, а також розробники ГОСТу з НДІ «МАСМА».

 

У фокусі уваги присутніх стало набуття чинності нового стандарту якості автогазу - ДСТУ ЕN 589 до: 2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий зріджений», який починає діяти з 1 лютого 2018 року.

 

Під час обговорення представники бізнесу повідомили, що ринок поки не готовий до нових стандартів по Автогаз, оскільки якість LPG з Російської Федерації, яка є курпнейшім постачальником зрідженого газу в Україну, не регламентується європейської норми EN 589. Однак, в УАСГ відзначили, що держоргани вже не мають наміру відкладати вступ нових стандартів якості, які гармонізують українське законодавство з законами ЄС.

 

За результатами обговорень учасниками зустрічі було запропоновано провести роботу по прийняттю Технічного регламенту щодо зрідженого газу, який так і не був прийнятий. У зв'язку з цим асоціація до 15 січня 2018 роки організовує збір пропозицій, а 16 січня проведе круглий стіл на тему: «Технічний регламент на ЗВГ, введення на ринок ДСТУ ЕN 589 до: 2017, регламент вхідного контролю».

 

Також УАСГ спільно з учасниками ринку планує розробити і затвердити редакцію техрегламенту і направити її на узгодження в міністерства і відомства.

 

Крім того, учасникам було повідомлено, що з 1 січня 2018 року скасовується обов'язкова система державної сертифікації продукції. Надалі учасникам ринку буде потрібен паспорт якості і декларація, без сертифіката.

 

Нагадаємо, згідно з гармонізації українського законодавства з нормативами Європейського союзу, з 1 лютого 2018 року набувають чинності нові вимоги до якості автогоза, що відповідають стандарту EN 589. Новий ДСТУ ЕN 589 до: 2017 «Палива автомобільні. Газ нафтовий зріджений »змінить ГОСТ 27587-87 «Гази вуглеводневі зріджені для автомобільного транспорту».

За матеріалами:nefterynok

Всі новини