В Україні почав дорожчати ПВТ.

29.03.2016

Зростання цін поліетилену високого тиск (ПВТ) на зовнішніх ринках і обмежена пропозиція на внутрішньому ринку призвели до зростання цін в Україні. Найближчим часом ситуація на ринку ПВТ може погіршитися, повідомляється в ціновому огляді ICIS-MRC.

 

У березні багато українських компаній зіткнулися з обмеженою пропозицією поліетилену високого тиску в основних постачальників - виробників з Росії та Білорусі. Відсутність сезонного сплеску попиту і великі перехідні запаси ПВТ з лютневих закупівель дозволили уникнути дефіциту на ринку в поточному місяці, але ціни до кінця березня все-таки зросли. У квітні очікується ще більше урізання експортних квот з боку основних постачальників, що спровокує подальше зростання цін.

 

На початку березня угоди на постачання російського і білоруського ПВТ на українському ринку укладалися в діапазоні 38 500-40 000 грн за тонну, з урахуванням ПДВ,  Київ. До кінця місяця ціни у деяких постачальників зросли до рівня 44 000 долл. за тонну, з урахуванням ПДВ, Київ. До зростання цін привів як недолік пропозиції, так і серйозне зростання цін в Білорусі.

 

Окремі учасники ринку висловлюють побоювання щодо квітня, оскільки російські виробники не планують постачати ПВТ ​​в Україну в силу майбутніх зупинок на профілактику. Білоруський виробник також більше сфокусований на російський ринок і навряд чи зможе в повному обсязі компенсувати недолік постачань з Росії.

 

В якості альтернативи можна розглядати європейський ПВТ. Однак він істотно дорожче і європейські виробники навряд чи зможуть істотно збільшити поставки в Україну. При цьому в квітні очікується зростання цін ПВТ в Європі на 50-80 евро за тонну.

За матеріалами:mrcplast

Всі новини