У січні-липні Білоруський ГПЗ знизив переробку імпортної ШФЛУ на 11,1%

04.08.2017

У січні-липні 2017 року Білоруський ГПЗ «Белоруснефть» (м. Річиця, Білорусь) знизив переробку імпортної сировини (широкої фракції легких вуглеводнів) на 11,1% до 160 тис. тон.

 

Про це Нафторинку повідомив заступник гендиректора по забезпеченню вуглеводневим сировиною та реалізації продукції РУП ВО «Белоруснефть» Сергій Коморник.

 

За словами Каморнікова за сім місяців 2017 року на ГПЗ було сумарно перероблено близько 210 тис. тон сировини, 160 тис. тон імпортної ШФЛУ і більше 50 тис. тон власної, виробленої на Новополоцькому НПЗ. «По привозному це на 20 тис. тон менше рівня минулого року. У першому півріччі 2016 року основним постачальником ШФЛУ на завод був «Сибур». Однак після введення в експлуатацію нових потужностей на Тобольської майданчику, компанія зменшила експорт. Цього року основну частину складає імпорт ШФЛУ «Сургутнефтегаза», - зазначив він.

 

Представник «Белоруснефть» додав, що сумарно за 7 місяців на експорт було відвантажено 95,5 тис. тон зріджених вуглеводневих газів, що на 8 тис. тон більше ніж в минулому році «В структурі експортних відвантажень ГПЗ частка України збільшилася і становить близько 90% , проти 82% в минулому році. На український ринок експортується в основному готовий продукт, ПБА», - повідомив комірники.

 

Крім України, LPG Білоруського ГПЗ поставляється в Польщу, Болгарію, Німеччину. «За роздільним фракціям географія більшою, переважно це країни Європейського Союзу», - резюмував він.

 

Білорусь є другим поставників скрапленого газу в Україну, після Росії. У першій половині 2017 року імпорт ЗВГ з Білоруського ГПЗ і Мозирського НПЗ склав близько 132 тис. тон.

 

Речицький ГПЗ є основними експортером зрідженого газу стандарту пропан-бутан автомобільний (ПБА) на український ринок.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини