Вашингтон і Ер-Ріяд проведуть нафтові консультації

17.03.2017

Президент США Дональд Трамп і заступник наслідного принца, міністр оборони Саудівської Аравії Мухаммад ібн Салман Аль Сауд домовилися про проведення консультацій між країнами в сфері енергетики з метою забезпечення стабільності на світовому ринку.

 

Про це передає Oilcapital з посиланням на прес-службу Білого дому.

 

“В енергетиці обидві держави підтвердили своє бажання продовжити двосторонні консультації таким чином, щоб підвищити зростання світової економіки і знизити [ризик] зриву поставок і волатильності ринку” сказано в документі.

 

Як повідомляв OilNews, викликаний скороченням видобутку нафти зростання цін привів до активізації бурової активності в США і, зокрема, збільшення виробництва сланцевої нафти. З кінця травня 2016 рjre число бурових в США подвоїлося, і на сьогодні становить 617 установок, йдеться в звіті сервісної компанії Baker Hughes. Це зростання спостерігається 18 з 19 тижнів. Багато в чому він був обумовлений зниженням витрат на видобуток нафти.

 

За даними на 3 березня американські нафтовики збільшили виробництво «чорного золота» на 3% по рівнянню з кінцем грудня 2016 року, до 9,088 млн б / с, відзначається в звіті Управління енергетики.

 

Але, як вважає президент і головний виконавчий директор компанії Continental Resources Inc. Гарольд Хамм, який заробив мільярди доларів на видобутку сланцевої нафти, американська нафтова промисловість може «вбити» світовий ринок. Рівень видобутку сировини в США «може піднятися дуже високо», сказав Хамм. - «Зростання повинене бути відповідним, інакше ми вб'ємо [світовий] ринок».

 

Ні США, ні Саудівська Аравія не зацікавлені в обвалі нафтових котирувань. Не виключено, що на майбутній зустрічі Вашингтон і Ер-Ріяд будуть шукати компроміс по рівню світових цін і видобутку нафти, яку влаштовують обидві держави.

За матеріалами:oilnews

Всі новини