Венесуела і Китай домовилися збільшити видобуток нафти

21.11.2016

Уряд Венесуели і китайська нафтогазова корпорація CNPC домовилися про збільшення видобутку нафти в рамках спільної роботи в південноамериканській країні майже на 280 тисяч барелів на добу за рахунок інвестицій в розмірі 2,2 мільярда доларів.

 

Відповідна угода була підписана в четвер у Каракасі міністром нафти Венесуели Еулохіо дель Піно і головою ради директорів CNPC Ваном Іліна, повідомляє газета El Universal.

 

«З цією угодою ми прийдемо до 800 тисяч баррелів в добу, (здобутим) спільно з Китаєм», - заявив на церемонії підписання документа президент Венесуели Ніколас Мадуро.

 

За словами дель Піно, кошти будуть спрямовані на завершення будівництва нового НПЗ в КНР з потужністю переробки до 400 тисяч барелів нафти в день. Також на ці інвестиції буде збільшено видобуток нафти трьома СП в Венесуелі - Petrozumano, нової компанії PetroUrica і СП Sinovensa.

 

Підписання цих угод пройшло на тлі зусиль Венесуели в особі її президента по досягненню угоди серед країн-виробників нафти по зниженню видобутку нафти. В кінці вересня ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирі погодила обмеження видобутку в діапазоні 32,5-33 мільйона барелів нафти в добу, проте за конкретними лімітами для кожної з країн організації поки домовленостей немає. Остаточне рішення щодо угоди повинно бути прийнято на офіційній зустрічі ОПЕК 30 квітня в Відні. Організація розраховує на приєднання до заходів щодо стабілізації ринку і ряду інших нафтовидобувних країн - насамперед, Росії.

За матеріалами:oilexp

Всі новини