Венесуела може перевернути ситуацію на ринку нафти

02.11.2017

«Якщо світовий нафтовий ринок раптово втратить 2 мільйони барелів щоденного видобутку нафти у Венесуелі, це буде великим потрясінням для нього», - сказав Dan Yergin, віце-голова IHS Markit.

 

«Ринок стане дуже вузьким, адже існує обмеження виробництва для країн, що входять і не входять в ОПЕК», - висловився Yergin на нафтовій виставці і конференції в Абу-Дабі у вівторок.

 

На ринку нафти зростає занепокоєння з приводу передбачуваного обмеження пропозиції, оскільки економічна криза в Венесуелі посилюється. Виробництво в Венесуелі падає, і економічні труднощі вплинули на подальші інвестиції в цей сектор. У міру погіршення економічної ситуації виробництво може продовжувати знижуватися, що зменшить ринкову пропозицію.

 

Венесуела, член ОПЕК і один з найбільших виробників нафти в світі, проводить перегляд боргових зобов'язань перед іноземними інвесторами, починаючи з понеділка. Однак, поки невідомо, досягне успіху в цих переговорах президент Nicolas Maduro.

 

S & P Global оголосила у вівторок, що Венесуела порушила свої боргові зобов'язання після прострочення виплати відсотків в розмірі 200 мільйонів доларів для облігаційних інвесторів. Це могло стати першим дефолтом за міжнародними облігаціями на суму понад 60 млрд. доларів. На даний момент президент намагається виправити цю ситуацію.

 

Каракас щосили намагався рефінансувати свій борг, тому що американські банки не можуть купувати нові венесуельські облігації через санкції, введених США. У той же час економіка Венесуели переживає спад протягом чотирьох років: в результаті нестачі продовольства і доларів США, а також її знецінення власної валюти злетіла інфляція.

 

Однак, не тільки до Венесуелі прикута зараз увага трейдерів. Нестабільність на Близькому Сході, а саме посилення напруженості між Саудівською Аравією та Іраном також викликає побоювання.

За матеріалами:oilexp

Всі новини