Венесуела оголосила про зниження видобутку нафти

03.01.2017

Венесуела заявила, що в новому році скоротить видобуток нафти на 95 тисяч барелів на добу в рамках виконання домовленостей про обмеження видобутку нафти країнами ОПЕК які не входять в картель державами, передає РІА Новини.

 

"Без шкоди зобов'язанням по зарубіжних контрактах з 1 січня 2017 роки (державна нафтова компанія) PDVSA і її підрозділи почнуть скорочення обсягів видобутку за своїми основними контрактами, все в рамках наявних умов і угод", - заявило Міненерго країни.

 

Венесуела, одна з найбільш постраждалих від падіння цін на нафту країн, нині видобуває близько 2,4 мільйона барелів нафти і конденсату в день.

 

Міністр нафти Венесуели Еулохіо дель Піно сказав, що угода дозволить збалансувати ситуацію, після чого можна буде прогнозувати ціни на нафту марки Brent в діапазоні 60-70 доларів за барель, а на венесуельську нафту, важчу і тому торги з дисконтом - 45-55 доларів.

 

Глава Венесуели Ніколас Мадуро повідомив, що найближчим часом відправиться в поїздку по нафтовидобувним державам для підтримки операції ОПЕК.

 

"Я пропоную нову систему, нову формулу для вирішення проблем ринків, цін, для стабільності, гармонії, цілісності, - сказав він в понеділок, не вдаючись в подробності.- Я прагну щонайменше до 10 років стабільності з реалістичними, справедливими цінами на нафту , і я планую домогтися цього ".

 

ОПЕК на засіданні 30 листопада домовилася про скорочення своєї здобичі на 1,2 мільйона барелів на день - до 32,5 мільйона барелів. Що не входять в ОПЕК країни 10 грудня погодили скорочення власного видобутку сумарно на 558 тисяч барелів на добу, в тому числі Росія - на 300 тисяч барелів. Скорочення почнеться з січня, угода укладена на перше півріччя з можливістю пролонгації.

 

Для моніторингу угоди створено комітет, до якого увійшли Росія, Оман, Венесуела, Кувейт і Алжир. Очолюють комітет Росія і Кувейт.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини