Верховна Рада затвердила Ігоря Насалика міністром енергетики та вугільної промисловості України.

15.04.2016

За Ігоря Насалика на пост міністра енергетики і вугільної промисловості України проголосувало 239 нардепів ВР. В цілому проголосований весь склад Кабінету Міністрів України, який очолює Володимир Гройсман.

 

За даними ЗМІ, Ігор Насалик народився в Олександрії Кіровоградської області. Закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю інженера оптоелектронних систем. У 1998-2005 роках був народним депутатом Верховної Ради третього і четвертого скликань. За цей період Ігор Насалик встиг побувати в лавах багатьох політичних сил ( «Наша Україна», «Регіони України», «Українська народна партія» і «Блок Юлії Тимошенко»). У квітні 2011 року був обраний головою політичної ради «Української партії». У ці роки Ігор Насалик займав посаду голови підкомітету з питань нафтової промисловості і нафтопродуктозабезпеченя.

 

За даними «Галицького» бізнес кореспондента-партнером Ігоря Насалика був Петро Димінський, який є одним з акціонером ГК «Континіум». Обидва кандидати балатувалися в парламент в рядах партії «Еко + 25», але  ця політсила не пройшла прохідний бар'єр.

 

У 2005 році Ігор Насалик, разом з Ігорем Єремєєвим подавали законопроект про вилучення бензину і дизельного палива з режиму вільної торгівлі з Росією і Білоруссю. На думку авторів такі заходи повинні були посприяти розвитку вітчизняної нафтопереробки. Законопроект не набрав належної кількості голосів. Також за інформацією ЗМІ в 2007 році обидва депутата реєстрували законопроект про зниження ставок акцизного збору на бензини до 30 € / т, а на ДП - до 10 € / т. Відзначимо, що цей законопроект вносився на голосування 7 разів після чого за нього проголосували 260 народних депутатів. Тоді, Анатолій Семинога, член парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності, заявляв, що даний законопроект лобіював інтереси його авторів в нафтовому бізнесі.

 

Як повідомляє Depo.ua Ігор Насалик є співзасновником корпорації «Техно-Центр», яка опосередковано володіє компаніями «Галпласт», «Галторф», «Нафтоенерго Інвест» і «Укрмедекспорт». Також за даними ЗМІ в 1990-і роки, компанії, які пов'язують з Ігорем Насаликом, (наприклад, «Техно-Центр») займалися трейдингом нафтопродуктів.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини