Зовнішній держборг України побив рекорд - Dragon Capital.

24.03.2016

Валовий зовнішній борг України продовжує скорочуватися другий рік поспіль.

 

Про це йдеться у прес-релізі компанії Dragon Capital, передає "Укрінформ".

 

Проте відбувається це і через скорочення зобов'язань у приватному секторі, тоді як державний зовнішній борг на кінець 2015 року зріс до історичного максимуму у 43 млрд. доларів.

 

"Валовий зовнішній борг продовжив скорочуватися другий рік поспіль через скорочення зобов'язань у приватному секторі. Частка боргових зобов'язань приватного сектору скоротилася на 8,2 п. п. до 64%, найнижчого показника за десятиліття. Обсяг боргу приватного сектору зменшився на 17% р/р до 76 млрд. доларів (після схожого падіння в 2014 році), в той час як державний зовнішній борг зріс на 22% м/м (7,6 млрд. доларів), досягнувши історичного максимуму на рівні 43 млрд. доларів", - йдеться у повідомленні.

 

У Dragon Capital відзначають, що зростання держборгу відбувалося за рахунок позик Міжнародного валютного фонду та інших офіційних кредиторів. Зокрема, від МВФ надійшло 5,1 млрд. доларів (з урахуванням виплат), близько 3 млрд.надали Світовий банк, США і ЄС, і 1,3 млрд. доларів - результат своп-операцій Центробанку.

 

При цьому зниження боргу приватного сектору проходило за всіма складовими.

 

Зобов'язання банків скоротилися найсильніше, на 32% рік до року (6 млрд. доларів) до 13 млрд. доларів в основному за рахунок довгострокового боргу, тоді як в 2014 році зниження становило 17%.

 

Крім того, наголошується в коментарі, частина даного відтоку була технічною за своєю природою, оскільки українські банки активно конвертували позики материнських структур в акціонерний капітал, згенерувавши таким чином 2,3 млрд. доларів прямих іноземних інвестицій (77% загального обсягу).

 

В цілому, валовий зовнішній борг України на кінець 2015 року зменшився на 6% порівняно з 2014 роком (-6,4 млрд. доларів) до 119 млрд. доларів, що відповідає 131% ВВП порівняно з 95% в 2014 році.

 

НБУ оцінює загальний обсяг зовнішніх виплат, що відбудуться в поточному році на рівні 51 млрд. доларів (-9,5% р/р), що становить 43% сукупного боргу.

За матеріалами:epravda

Всі новини