Відновлення роботи Єнергомитниці штовхнуло вниз ціни ЗВГ внутрішніх виробників

29.05.2018

Зріджений газ виробництва Regal Petroleum і Geo Alliance на торгах 29 травня проданий за ціною 20 780 і ​​20 880 грн / т відповідно. Про це enkorr повідомили учасники торгів.

 

У порівнянні з торгами тижневої давності (21 травня), ціна на ресурс цих компаній знизилася в середньому на 800 грн / т. Відзначимо, що в день торгів 21 травня енергомитниця все ще мала проблеми з оформленням вантажів через збої обладнання. Тоді ресурс цих компаній був проданий за 21 600-21 660 грн / т.

 

Якщо порівнювати із середнім рівнем цін на ЗВГ внутрішнього виробництва за підсумками всіх торгів минулого тижня (21-25 травня), ціна газу опустилася на 300 грн / т.

 

Основною причиною зниження цін трейдери вважають нормалізацію роботи Енергетичної митниці УКРІНФОРМ і виходу в ринок обсягів ЗВГ, що скупчилися на митних пунктах за період простоїв.

 

«Котирування на білорусько-польському кордоні сильно просіла, проте більший вплив справила нормалізація роботи митниці: розмитнення в кінці тижня була обмежена, а зараз ЗВГ в повному обсязі поїхав з меж. Поки невідомо який обсяг там скупчився », - зазначив у розмові з enkorr один з трейдерів.

 

Він додав, що на вихідних на ринку ще спостерігався ажіотаж і ряд учасників активно скуповували ресурс.

 

Як повідомляв enkorr, протягом останнього тижня енергомитниця двічі припиняла оформлення нафтопродуктів через технічні збої. Перші неполадки були зафіксовані 18-21 травня. 24 травня сервера митниці знову вийшли з ладу, і повноцінна робота відновилася через кілька днів.

За матеріалами:enkorr

Всі новини