Вперше в історії, вантажний корабель США транспортує зріджений природний газ в північно-західну Європу

29.05.2017

Перші поставки зрідженого природного газу в Європу прибудуть на тлі обслуговування деяких об'єктів постачання в Європі, тому це не означає, що США починають масово відправляти зріджений природний газ в Північно-Західну Європу, - повідомляє Platts Analytics.

 

За повідомленням Platts, очікується, що транспортне судно Arctic Gate Discover, зафрахтоване компанією Statoil, прибуде в термінал в Нідерландах 7 червня. За даними Marine Traffic, дане судно відпливло 21 травня через термінал Sabine Pass в США і, як очікується, 7 червня прибуде в термінал в Роттердамі.

 

Ймовірно, даний вантаж з США є замінним вантажем для Statoil, тому що з 12 травня по 18 червня норвезький завод в Снохвіте (Snohvit) закритий на технічне обслуговування, а у Statoil є зобов'язання з постачання зрідженого природного газу.

 

Прибуття вантажу зрідженого природного газу США очікується за тиждень до того, як газопровід «Interconnector», між Великобританією та Бельгією, буде закритий з 14 по 29 червня для запланованого щорічного технічного обслуговування.

 

Навіть якщо це не буде сигналом про те, що в Північно-Західну Європу почне надходити зріджений природний газ зі США, перший вантаж зріджений природний газ США як і раніше залишається знаковою подією в європейському регіоні, де переважають поставки з Норвегії та Росії. На тлі того, що відбувається, російський гігант «Газпром» повідомив, що в 2016 році його частка в європейському споживанні газу зросла до рекордного рівня в 34%.

 

Також очікується, що в першій половині червня компанія Cheniere Energy доставить перший американський вантаж до Польщі. Польська нафтогазова компанія (PGNiG) уклала цю угоду, оскільки Польща намагається диверсифікувати поставки газу з Росії.

 

За даними EIA, США мають намір стати чистим експортером природного газу до 2018 року в зв'язку зі скороченням імпорту і збільшенням експорту зрідженого природного газу. До 2021 року планується завершити будівництво чотирьох об'єктів, призначених для експорту зрідженого природного газу, які в даний час знаходяться в стадії будівництва.

За матеріалами:oilexp

Всі новини