Тимчасова комісія Київради щодо перевірок заправок буде моніторити сплату податків операторами Києва

04.08.2016

Тимчасова контрольна комісія (ТКК) з питань перевірки діяльності АЗС (в тому числі газових) має намір створити інтерактивну карту заправок і перевірить сплату податків операторами роздрібного ринку.

 

Про це Нафторинку розповів глава тимчасової контрольної комісії Вадим Васильчук (фракція «Самопоміч).

 

Він зазначив, що діяльність комісії спочатку буде зосереджена на зборі та обробці інформації про стан столичного ринку нафтопродуктів. Особливе місце відведуть для відведення функціонування газових заправок, кількість яких за останній час зросла в геометричній прогресії.

 

Згідно протоколу першого засідання ТКК, що відбулося 28 липня 2016 року, був обраний секретар (Тарас Криворученко від БПП) і затверджений регламент. Також депутати відправили запит до постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку і в департамент фінансів виконавчого органу КМДА про надання інформації про прогнозовані надходження від акцизного податку з реалізації АЗС, нафтобаз на території міста Києва всіх видів нафтопродуктів.

 

«У планах ТКК скласти інтерактивну карту заправок міста Києва, а також нафтобаз. Для цього ми звернулися до мерії з пропозицією створення на порталі kyivsmartcity.com динамічною карти об'єктів паливної інфраструктури. При її складанні ми будемо залучати волонтерів, а також киян. Думаю, проблем з цим не буде, оскільки депутати, які входять до складу тимчасової комісії, постійно отримують звернення від жителів Києва з інформацією про АГЗП », - сказав він.

 

Крім того, тимчасова комісія звернулася до Державної фіскальної службі із запитом надати список зареєстрованих касових апаратів за місцезнаходженням автозаправних станцій, нафтобаз (терміналів) на території міста Києва, а також об'єктів, які реалізують нафтопродукти. ТКК запросила надати інформацію про обсяги надходжень акцизного податку, від заправних станцій та нафтобаз за 2015 року та перше півріччя 2016 року.

 

«Щоб зрозуміти, що сьогодні відбувається на ринку, ми також звернулися до голови КМДА Віталію Кличку, щоб нам надали плани демонтажу заправок, а також інформацію за критеріями, згідно з якими зараз« Київблагоустрій »вибирає заправки для демонтажу», - зазначив Вадим Васильчук. Глава ТКК додав, що до поточних демонтаж його комісія не має ніякого відношення.

 

У розмові з Нафторинку Васильчук розповів, що важливим аспектом є податкова складова, а саме перевірка сплати роздрібним пунктом реалізації палива податків, в тому числі роздрібного акцизу, а також безпеку розміщення об'єкта.

 

На цих двох складових депутати спочатку і зосередять свою діяльність. «Ми отримаємо відповіді на запити від більшості перевіряючих відомств, опрацюємо їх і відправимо для виконання, структурам, які будуть виконувати приписи. Члени комісії не стануть бігати і знімати заправки, робота ТКК НЕ буде самопіаром окремих її членів », - додав він.

 

Депутат також додав, що зараз за діяльністю ТКК пильно стежать влади, бізнес і ЗМІ. «За комісією тягнеться шлейф, пов'язаний з її попереднім складом. Однак, ми постараємося відновити довіру ринку до наших дій », - резюмував Вадим Васильчук.

 

Нагадаємо, 7 липня 2016 року у пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили створення тимчасової контрольної комісії з питань перевірки діяльності автозаправних станцій (в тому числі газових) на території Києва (ТКК). Її головою обрали Вадима Васильчука від фракції «Самопоміч». До складу комісії увійшло 14 депутатів. Одночасно з липня 2016 року в Києві стартувала п'ята за рахунком хвиля демонтажів АГЗП, які столична влада вважають незаконними. Демонтаж, як і раніше здійснюється силами столичних рятувальників за вказівками «Київблагоустрій» міста і районних міськадміністрацій.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини