Всесвітній банк підтвердив свій прогноз ціни нафти в 2017 році

26.01.2017

Світовий банк очікує, що в 2017 році середня ціна на нафту буде на рівні $ 55 за барель. Такі дані містяться в новому випуску щоквартальної доповіді банку про стан і перспективи сировинних ринків, передає ТАСС.

 

У порівнянні з попереднім випуском прогноз за цінами на нафту залишився незмінним. Автори попереджають, що виходять в своїх оцінках з "часткового дотримання" країнами-членами ОПЕК та іншими нафтовидобувними державами недавньої домовленості "про обмеження виробництва після довгого періоду необмеженої видобутку".

 

У порівнянні з 2016 роком середньорічні ціни на нафту повинні підвищитися на 29%.

 

У той же час, на думку експертів ВБ, ціни на дорогоцінні метали в світі в поточному році знизяться на 7%. Пояснюється це зростанням банківських процентних ставок і зниженням закупівель дорогоцінних металів з метою заощадження коштів.

 

Що стосується цін на сільгосппродукцію, експерти банку очікують у 2017 році їх зростання менш ніж на 1%. За їхніми оцінками, подорожчають масла і насіння олійних культур, але майже на 3% подешевшають зернові в зв'язку з поліпшенням прогнозів за пропозицією.

 

Особливий розділ доповіді присвячений цього разу уповільнення припливу інвестицій в країни - експортери сировини. Зростання цього показника сповільнилося до 1,6% в 2015 р з 7,1% в 2010 році "Слабкість інвестиційних потоків - як державних, так і приватних, - ускладнює роботу в цих країнах з широкого кола напрямків", - заявив директор Групи перспектив розвитку в ВБ Айхан Коуз.

 

"У більшості з цих економік, обмежені можливості для політичного протидії уповільнення припливу інвестицій, тому їм треба вживати заходів для поліпшення ділового клімату, сприяння диверсифікації економіки, вдосконалення механізмів управління", - додав він.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини