Введення квот на імпорт нафтопродуктів призведе до зростання цін і монополізації ринку - «А-95»

02.04.2018

Ініціатива найбільшого українського НПЗ «Укртатнафта» щодо обмеження імпорту нафтопродуктів шляхом введення квот спричинить за собою зростання цін для всіх категорій споживачів, зруйнує стійку модель забезпечення країни паливом і не вирішить проблем нафтопереробної галузі. Таку думку висловили експерти "Консалтингової групи А-95» за результатами вивчення заяви «Укртатнафти» в Мінекономрозвитку з вимогою обмеження імпорт, починаючи з 1 травня 2018 року.

 

«Ініціатива обмеження імпорту - чергова спроба монополізувати ринок нафтопродуктів групою« Приват ». Дестабіліція поставок в періоди збиральних і посівних, зростання цін і подальше виведення прибутку на офшорні юрисдикції - інших результатів цей проект не матиме », - заявив директор« Консалтингової групи А-95 »Сергій Куюн.

 

Зокрема, своєму зверненні компанія не розглядає підсумки 2017 року, коли вона збільшила виробництво бензинів на 17,4%, а сумарно частка українських виробників перевищила 40% ринку. Випуск дизпалива на заводі зріс на 25% тис. тон, частка ринку - до 12%.

 

Це сталося після переходу «Укртатнафти» і Шебелинського ГПЗ на випуск нафтопродуктів за стандартом Євро-5, що дозволило їм наростити переробку і почати продажі своїх палив за цінами імпорту - за максимальними серед всіх можливих напрямків.

 

«А-95» прогнозує, що в поточних ринкових умовах в 2018 році частка бензинів українського виробництва перевищить 50% ринку.

 

В «А-95» поділяють стурбованість ситуацією в нафтопереробній галузі, але причиною цього вважають не імпортні поставки, а відсутність інвестицій в модернізацію НПЗ і як наслідок низьку ефективність переробки українських заводів.

 

«Група« Приват »контролює« Укртатнафту »з 2007 року і за цей час не побудувала жодної нової установки, обмежуючись перепрофілюванням і ремонтами існуючого обладнання. Зростання імпорту нафтопродуктів став наслідком, а не причиною занепаду галузі », - заявив директор« Консалтингової групи А-95 »Сергій Куюн.

 

Він нагадав, що група «Приват» вже закрила два належать їй НПЗ в Дрогобичі та Надвірній через їх технологічну відсталість, після чого захопила більш сучасний НПЗ «Укртатнафта».

 

Як повідомляв enkorr, в кінці березня «Укртатнафта» звернулася в МЕРТ з вимогою квотувати імпорт бензину і ДТ починаючи з травня 2018 року.

 

Нагадаємо, що в 2011-2012 роках «Приват» спільно з ТНК-ВР ініціювали спеціальне розслідування проти імпорту нафтопродуктів з Білорусі з метою введення пішли в розмірі 132 євро / т. Комісія Мінекономіки відмовила виробникам.

За матеріалами:enkorr

Всі новини