Японія і США почали співпрацю в області водневих заправних станцій

19.04.2018

Департамент енергетики США (DOE) і Нова енергетична організація Японії (NEDO) оголосили про початок співпраці в області розробки нових водневих заправних станцій. При цьому особливу увагу буде приділено питанням безпеки виробництва та зберігання зрідженого водню, а також обслуговування паливних елементів, передає PetrolPlaza.

 

Такі елементи використовуються в якості джерел енергії в «водневих електромобілях» - FCV.

 

Обидві установи будуть обмінюватися даними, отриманими в ході досліджень і співпрацювати для прискорення розвитку FCV-технологій і підвищення рівня їх безпеки. Крім того, тандем DOE / NEDO ставить перед собою завдання підвищити економічну ефективність генерації і використання рідкого водню, а також роботи водневих енергетичних систем.

 

В рамках такої співпраці, спеціально створене Управління з паливним елементам при DOE оголосило, що експортує до Японії одну з перших в світі водневих заправних заправок SimpleFuel, відзначену премії H2 Refuel H-Prize у розмірі $ 1 млн.

 

На конкурсі H2 Refuel H-Prize були представлені інноваційні проекти, розроблені американськими інженерами і вченими. Головне завдання, поставлене перед конкурсантами, полягала в створенні системи, здатної виробляти рідкий водень в домашніх господарствах, громадських центрах, на малих підприємствах та ін. Подібних місцях, а також перекачувати його в робочі ємкості FCV. Пристрій для дозаправки «водневих електромобілів» SimpleFuel виконано у вигляді компактних шафок, і може подавати в паливні комірки FCV 1 кг рідкого водню протягом приблизно 15 хв при робочому тиску 700 бар. Генерація водню здійснюється на місці методом електрогідроліза.

 

Конструкція цієї «домашньої» ВЗС цікава невисокою вартістю і мінімальними відстанями між усіма компонентами (включаючи паливні комірки електромобіля). Це дозволяє зменшити втрати в системі генерації / заправки водню і мінімізувати ризики, пов'язані з її використанням, відзначається в довідці DOE.

 

Система SimpleFuel була розроблена в результаті співпраці компаній IVYS Energy Solutions (Массачусетс), McPhy Energy N.A. (Массачусетс) і PDC Machines (Пенсільванія).

 

Довідка enkorr

 

Японія є державою з найбільшим парком електромобілів на паливних елементах, які обслуговують приблизно сто ВЗС. На другому місці - Німеччина (близько 100 ВЗС), на третьому - США (30 водневих заправок).

 

Найбільший муніципальний парк «водневих електромобілів», що включає в себе 11 FCV, формують поліція Лондона і японська автомобільна корпорація Toyota.

 

До 2024 року обсяг ринку «водневих» електромобілів перевищить $ 9 млрд, наголошується в дослідженні консалтингової групи Global Market Insights, Inc. В даний час обсяг FCV-ринку становить $ 728 млн.

 

Найбільш масовим FCV вважається Toyota Mirai, оснащена енергетичною установкою FCA110. В результаті хімічної реакції взаємодії водню і кисню тут виробляється електроенергія. Максимальний ККД перетворення водню в електричний струм складає 83%. Для порівняння: 1,3-літровий бензиновий двигун VVT-iE компанії Toyota, який був розроблений на початку 2014 року має максимальний ККД 38%, що в даний час є найвищим показником у світі серед автомобільних ДВЗ.

За матеріалами:enkorr

 

Всі новини