Японія вперше купила СПГ у американських постачальників

12.12.2016

Японія вперше купила вантаж зрідженого природного газу в США. Консорціум у складі енергетичних компаній Tokyo Electric Power і Chubu Electric Power придбав 70 тис тон СПГ на терміналі в штаті Луїзіана.

 

Японці розраховують, що за допомогою американських постачальників зуміють трохи знизити ціну на скраплений газ, який зараз є одним з основних видів палива для електроенергетики країни. Токіо сподівається, що США складуть конкуренцію Катару, ОАЕ, Австралії, Малайзії. Варто відзначити, що Росія займає 10% японського ринку СПГ.

 

Крім того, у Японії є й інші далекосяжні плани. Токіо хоче стати азійським центром міжнародної торгівлі газом і вже запропонувало створити на території країни міжнародну СПГ-біржу.

 

Правда, експерти вважають, що, намагаючись створити міжнародний майданчик для торгівлі СПГ, Японія переслідує ту ж саму мету - збити ціни на цей вид палива. Скажімо, Токіо вже активно виступає за перегляд правил угод зі зрідженим газом, згідно з якими зараз при укладанні довгострокового контракту покупець не має права перепродати надлишок.

 

Можливість перепродажу СПГ між країнами-споживачами буде сприяти зниженню цін і взагалі зробить умови контрактів більш справедливими. Стратегія передбачає одночасно з установою біржі будівництво в Японії складів для зберігання природного газу в великих обсягах.

 

Уже зараз Країна висхідного сонця починає торгувати надлишками СПГ. Так, в кінці весни компанія Jera, спільне підприємство Tokyo Electric Power і Chubu Electric Power, уклала першу угоду з перепродажу 1,5 млн тон СПГ французької енергетичної корпорації Electricité de France SA.

 

А в даний час компанія веде переговори з кількома європейськими підприємствами з приводу аналогічних контрактів. В результаті Токіо може з часом стати свого роду «дилером» СПГ в усьому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини