Затоварення складів «Укрнафти» може привести до зупинки видобутку в кінці квітня

27.03.2017

Затоварення складів ПАТ "Укрнафта" через проблеми з реалізацією нафти може призвести до зупинки видобутку в кінці квітня, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі компанії.

 

"Компанія багаторазово говорила про причини неможливості продажу нафти. Зокрема, до них відносяться зміни на ринку Чорноморського басейну, а також перехід єдиного працюючого в Україні НПЗ (ПАТ" Укртатнафта ") на випуск палива за стандартами Євро-5 і, як наслідок, неможливість прийому української нафти як за кількістю, так і за рівнем ціни ... Якщо така обстановка збережеться, компанія припускає зупинку видобутку в третій декаді квітня ", - відзначили в прес-службі.

 

В "Укрнафті" вважають, що єдиним виходом із становища є експорт нафти. "Для цього необхідно внести зміни в нормативні акти України - постанова Кабінету міністрів №570. Ми неодноразово зверталися до уряду, профільного міністерства з проханням здійснити необхідні зміни. Однак до теперішнього часу ні на одне з наших прохань не відреагували", - відзначають в компанії.

 

У прес-службі нагадують, що два останніх аукціону з продажу нафти українського видобутку були провалені через відсутність інтересу з боку покупців.

 

"На сьогодні компанія не дорахувалася доходу в 2,5 млрд грн (приблизна вартість двомісячного обсягу нафти), з яких не будуть виплачені належні податки і збори", - резюмують в "Укрнафті".

 

Як повідомлялося, продаж української нафти і газоконденсату через біржовий аукціон є обов'язковою в разі, якщо контрольний пакет добувача належить державі або він працює на умовах спільної діяльності з держкомпанією.

 

НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку, - порядку 42% акцій.

За матеріалами:nefterynok

Всі новини